top of page

IES Alonso Sánchez jest publiczną szkołą średnią, do której uczęszcza około 650  uczniów. Szkoła oferuje obowiązkową edukację dla uczniów w wieku 12-16 lat, klasy przygotowujące uczniów do egzaminów maturalnych (A levels - 6 grup po około 30 uczniów w grupie, uczniowie w wieku 17-18 lat, uczących się zarówno przedmiotów humanistyczno - społecznych, jak i matematyczno - przyrodniczych). Prowadzi również klasy zawodowe i szkołę wieczorową dla dorosłych.  Szkoła   zatrudnia 56 nauczycieli i 13 pracowników administracji. Pięć klas ma część zajęć w języku angielskim z wykorzystaniem metodologii CLIL. 
IES Alonso Sánchez  jest szkoła miejską zlokalizowaną w centrum Huelvy,  miasta położonego w południowo - zachodniej Hiszpanii  i liczącego około 150000 mieszkańców. Uczniowie,którzy uczęszczają do szkoły pochodzą z różnych środowisk społecznych.  W szkole uczy się także młodzież z wadami słuchu oraz ze  specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.  

Szkoła naucza przyrody w młodszych klasach, zaś w klasach przygotowujących do egzaminów końcowych nauczana jest fizyka, chemia,biologia i geologia. W szkole pracuje 4 nauczycieli biologii i geologii (jeden z nich pracuje metodą CLIL) oraz 4 nauczycieli fizyki i chemii (także jeden z nich pracuje metodą CLIL).
Huelva jest miastem przemysłowym z szeroko rozwiniętym sektorem chemicznym, dlatego  jednym z priorytetów szkoły jest ochrona środowiska. Równocześnie miasto otoczone jest terenami objętymi ochroną prawną ze względu na bioróżnorodność. W mieście prowadzone są działania, których celem jest ochrona środowiska naturalnego przed zanieczyszczeniami spowodowanymi przez przemysł chemiczny.  Szkoła często organizuje wycieczki do wyżej wymienionych zakładów chemicznych i rezerwatów przyrody. 
W latach 2012-2014 szkoła była koordynatorem wielostronnego projektu Comeniusa  po tytułem "TIK w nauczaniu języków obcych i nauczaniu dwujęzycznym" (ICT in foreign language and bilingual teaching"). W ramach tego projektu  współpracowała ze szkołami i Niemiec, Włoch i Turcji. Celem projektu była wymiana doświadczeń w stosowaniu nowych technologii w nauczaniu języków obcych i w nauczaniu dwujęzycznym.  W projekcie wzięli udział między innymi  nauczyciele  przedmiotów przyrodniczych, którzy prowadzą zajęcia w języku angielskim. Końcowym produktem był zbiór doświadczeń i materiałów dydaktycznych, które każda szkoła umieściła na internetowym blogu, utworzonym  specjalnie dla potrzeb projektu (http://twinspaceplus.jimdo.com). Tytuł blogu brzmiał "S.A.M.E. and different".  Materiały dydaktyczne, które także  zostały  umieszczone na stronie szkoły, były opracowane w taki sposób,aby można je było wykorzystać we wszystkich szkołach partnerskich.   Wszyscy uczniowie byli zaangażowani w przygotowanie materiałów, komunikując się za pomocą  internetu. 

bottom of page