top of page

Wycieczka edukacyjna Członków Szkolnego Klubu Projektowego 

do Wolińskiego Parku Narodowego realizowana w ramach projektu

 „Ostatnia szansa – zachowanie bioróżnorodności dla następnych pokoleń”

(2015-1-PL01-KA219-016980_3)

Termin wycieczki: 02.04.2016 r.

 

Miejsce: Woliński Park Narodowy

 

Uczestnicy wycieczki:

Członkowie Szkolnego Klubu Projektowego w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w krótkoterminowej wymianie grup uczniów w Hiszpanii.

 

Cele wycieczki:

  1.  Poszerzenie wiedzy uczniów - członków Szkolnego  Klubu Projektowego na temat zagadnień dotyczących ochrony gatunkowej roślin i zwierząt w Wolińskim Parku Narodowym.

  2. Kształtowanie świadomości przyrodniczej, dotyczącej bioróżnorodności na poziomie gatunkowym i ekosystemowym na terenie WPN wśród członków Szkolnego Klubu Projektowego.

  3. Propagowanie celów, form realizacji i produktów projektu w instytucjach państwowych i wśród społeczności  lokalnej.

  4. Pozyskanie  materiałów dydaktycznych od dyrekcji Wolińskiego Parku Narodowego potrzebnych do przygotowania  prezentacji ,, Ochrona gatunkowa roślin i zwierząt na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Endemity WPN” ,  która będzie przedstawiana w czasie mobilności w Hiszpanii.  

  5. Wykonanie fotografii chronionych gatunków roślin i zwierząt ,, in situ” oraz fotografii rezerwatów znajdujących się na terenie PN celem wykorzystania w czasie mobilności w Hiszpanii.

 

Podczas wycieczki edukacyjnej do Wolińskiego Parku Narodowego członkowieSzkolnego  Klubu Projektowego :

  • nawiązali współpracę z dyrekcją i działem ds. edukacji Wolińskiego Parku Narodowego

  • zaprezentowali pracownikom cele i zadania z jakimi zmierzą się uczestnicy każdej mobilności, realizowanej w ramach projektu Ostatnia szansa – zachowanie bioróżnorodności dla następnych pokoleń”

  • zwiedzili muzeum WPN, poznając jego historię, formy ochrony przyrody realizowane na terenie parku, gatunki objęte ochroną prawną, gatunki z Polskiej Czerwonej Księgi Gatunków Chronionych

  • wędrując po szlakach turystycznych PN poznali gatunki objęte ochroną prawną, rezerwaty przyrody i warunki biogeochemiczne .

  • wykonane zastały autorskie fotografie, które zostaną wykorzystane do realizowanego projektu,

  • przeprowadzono wywiad z dyrektorem WPN  p. Stanisławem Felisiakiem, uzyskując cenne informacje, które będą wykorzystane w prezentacji multimedialnej przedstawianej podczas mobilności w Hiszpanii.

 

 

bottom of page